Mężczyzna

Off The Grid / Mężczyzna

SZYCIE NA MIARĘ

Projektujemy, szyjemy ubrania na miarę

Szycie na miarę to proces tworzenia odzieży, która jest projektowana i wykonywana zgodnie z indywidualnymi wymiarami i preferencjami Klienta. Jego główną ideą jest stworzenie ubrania, które idealnie pasuje do sylwetki i gustu osoby, dla której jest przeznaczone.

Jak pracujemy. Poznaj etapy szycia na miarę w OFF THE GRID

ROZMOWA Z KLIENTEM

wywiad z klientem, zapytamy Cię o potrzeby, styl życia, oczekiwania, ulubione kolory, fasony, wzory, okazję na którą szyjemy. W naszym studiu krawieckim mamy próbniki z tkaninami i podszewkami na garnitury włoskich firm, guziki, karty kolorystyczne itd.

PROJEKTOWANIE UBRANIA

projektowanie na podstawie zebranych pomiarów i preferencji Klienta. Szkicujemy fasony na kartce lub tablecie, takie proste rysunki, aby nas Klienci mieli jasność co do rodzaju klap, szlic w marynarce, talii, kroju sukienki, lub fasonu spodni.

PRACA KRAWCA

przygotowanie wykrojów, cięcie tkaniny, szycie przy zastosowaniu materiałów i technik, które zapewniają trwałość i estetykę wykończenia odzieży

PRZYMIARKI

aby idealnie dopasować element garderoby do wymiarów oraz oczekiwań Klienta

WYKOŃCZENIA

wykończenie po osiągnięciu odpowiedniego dopasowania

FINAŁOWA PRZYMIARKA

ostateczna przymiarka i ewentualne poprawki

ODBIÓR GOTOWEGO UBRANIA

odbiór gotowego ubrania od krawca męskiego z naszej pracowni krawieckiej w Chorzowie

Szycie na zamówienie pozwala na uzyskanie unikatowych ubrań, które doskonale pasują do sylwetki i gustu klienta. Jest to proces bardziej skomplikowany i czasochłonny niż kupno gotowych ubrań, ale rezultat jest wart czasu oraz pieniędzy przeznaczonych na zakup personalizowanego elementu garderoby.

SZYJEMY NA MIARĘ

Szukasz ubrania na miarę, szytego, projektowanego specjalnie dla Ciebie?

Uszyjemy je dla Ciebie!

Krawiectwo w Katowicach — jakie elementy męskiej garderoby mogą być uszyte na miarę?

 

Rozwój krawiectwa sprawił, że wiele elementów męskiej garderoby może być uszyte na miarę, aby zapewnić idealne dopasowanie oraz spersonalizowany styl. Jeden z najbardziej popularnych strojów, który jest szyty na wymiar to garnitur. Dzięki możliwości wyboru fasonu marynarki, kamizelki i spodni, tkanin oraz detali, takich jak guziki czy wykończenia, krawiec tworzy komplet idealnie pasujący do sylwetki, stylu i okazji.

Podobnie jak garnitur, marynarka i płaszcz na indywidualne zamówienie pozwalają dostosować fason, tkaninę i detale do preferencji. Bardzo często moda męska na miarę obejmuje także koszule.

To doskonały wybór dla osób, które chcą elementu garderoby idealnie dopasowanego pod względem fasonu, ale także długości rękawów, szerokości kołnierzyka i mankietów, tkaniny czy wzoru. To tylko kilka przykładów elementów męskiej garderoby, które mogą być uszyte na miarę. Krawiectwo męskie w Katowicach, Chorzowie, na Śląsku to nie tylko moda biznesowa męska, ale także inne, bardziej casualowe, elementy garderoby dopasowane do sylwetki.

Projektujemy, szyjemy z najlepszych tkanin

Projektowanie

 

Wszystkie nasze projekty są tworzone ręcznie i z pieczołowitą dokładnością.

Aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów oferujemy usługę projektowania według indywidualnych potrzeb, która zawsze poprzedzona jest wywiadem.

Wykonujemy analizę sylwetki oraz analizę kolorystyczną, aby jak najlepiej dobrać fason oraz odcień i kolor materiału.

W następnej kolejności tworzymy projekt oraz wybieramy materiał lub korzystamy z materiału powierzonego.

Forma i przymiarki

 

Aby jak najlepiej dopasować projekt do sylwetki zbieramy miarę i przenosimy ją na papier.

Każda forma jest wykonywana ręcznie, formowana na manekinie, a następnie przenoszona na materiał i również ręcznie krojona i przygotowywana do przymiarki.

Następnie zapraszamy Klienta na pierwszą przymiarkę, podczas której wprowadzamy zmiany zgodnie z naszymi lub klienta sugestiami. Ilość przymiarek jest ustalana na bieżąco i wykonywana według potrzeb.

Przewidywany czas szycia wynosi do 21 dni roboczych.

Tkaniny

 

Wybór materiału na garnitur, marynarkę czy sukienkę to jeden z najważniejszych elementów w szyciu miarowym i staramy się, aby zawsze były bardzo dobrej jakości.

W naszej pracowni wykorzystujemy wyśmienite włoskie klasyczne wełny, wełny merino, kaszmiry, renomowanych firm takich jak CARNET, CARNET COMO, GUABELLO, MARLANE, FRATELLI TALLIA DI DELFINO oraz wiele innych nowoczesnych tkanin o wyjątkowych wzorach i kolorach.

Tkaniny ślubne dostarczają nam wyspecjalizowane hurtownie materiałów ślubnych.

Dlaczego warto szyć ubrania dla mężczyzn na miarę?

 

Codzienna i elegancka moda męska na miarę to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne i dostępne. Jakie zalety tego rozwiązania wskazują Klienci?

Przede wszystkim ubrania są projektowane i dostosowywane do indywidualnych wymiarów i sylwetki. Dzięki temu można wykonać modele, które pasują idealnie, podkreślając atuty figury i maskując ewentualne niedoskonałości.

Zdecydowanie się na usługi krawca w tym zakresie pozwala także na pełną kontrolę nad wyborem fasonów, tkanin, kolorów oraz detali. Pozwala to wyrazić unikalny styl i gust, tworząc ubrania, które idealnie odzwierciedlają osobowość.

Ubrania na miarę są unikalne i niepowtarzalne, co pozwala wyróżnić się z tłumu i cieszyć się oryginalnymi kreacjami.

Zazwyczaj są wykonywane ręcznie przez doświadczonych krawców na Śląsku, którzy przykładają dużą wagę do detali, trwałości i jakości wykonania.

Wykorzystywane są doskonałe tkaniny oraz staranne techniki szycia, co przekłada się na trwałość i komfort użytkowania. Chociaż ubrania szyte na miarę mogą być droższe niż gotowe ubrania, to w dłuższej perspektywie stanowią inwestycję — zazwyczaj służą dłużej niż masowo produkowana odzież.

Added to cart
Shopping Cart
Close

No products in the cart.